Klub B-house (BB)

Na svoju prvú recenziu som si vybral novootvorený bar B-house, na Námestí SNP 16,  v Banskej Bystrici. Bar sa nachádza v bývalých priestoroch klubu nJoy. O majiteľovi klubu som nevedel ani čiarku, hoci priatelia, výborní DJ´s Rado Ka a Norbert Kaspar aka Ekiron tam mali hrať úspešný a overený projekt Interstellar, ktorý v minulosti zaznel aj v iných kluboch, takže som šiel do klubu ako nepopísaná tabuľa. Pár ľudí postávalo priamo pred klubom pri prevádzke Beniczky cafe a vychutnávali fajčiarsku. Pred klubom bolo čisto, napriek piatku v pokročilom nočnom stave. Vo vnútri vítala len otvorená brána s označením klubu a plagátmi akcie. 

Schodisko do klubu, aj klub samotný bol napriek prebiehajúcej akcii čistý a voňavý. Steny a stropy klubu zdobia kvety, hoci ste v podzemí. Chvíľkami som rozmýšľal nad posolstvom, ale nevenoval som tomu až takú pozornosť. 

Biletári, mladí chalani, sa správali profesionálne, nezalepili mi moje dlhé chlpy kúskom pásky ako sa mi to stáva na každej druhej akcií v tomto meste. Ponúkli ma welcom drinkom a hoci som odmietol, naďalej boli veľmi milí. Usmievali sa a keď som potreboval „postrážiť“ sklo, boli nadmieru ochotní. Sklo sa z klubu nesmie vynášať, čo vnímam pozitívne, hoci pivko a cigaretka majú svoj štýl, ale klubu to ušetrí nemalé náklady nielen na nové kúsky, ale aj čistotu okolia.

Po pravej strane od vstupného schodiska sa nachádza pult a tanečný parket, po ľavej bar a posedenie. Najprv som sa vybral napravo pozrieť ako mastia hudobníci. Je tam trochu veľa svetiel, zvuk je však pre mňa ako laika geniálny, priestorom sa rozlieha poctivý deep house. Na tanečnom parkete to ide hlasnejšie, pri bare je to trochu tichšie a hudba tak nie je zároveň rušivým elementom pre tých, čo dajú prednosť posedeniu pred tancovačkou. Za hudobným pultom sa nachádzajú toalety, ktoré boli tip top aj v skorých ranných hodinách. Aj pri malej nehode sa niekto našiel a očistil ich, čo je dobré znamenie v takomto druhu prevádzky.  V miestnosti sa nachádza aj minibar s usmiatou obsluhou. 

V ľavej časti sa nachádza priestranný bar, za ktorým kmitajú naozaj šikovní čašníci. V ponuke je naozaj obdivuhodná ponuka alko aj nealko nápojov. Skromne odhadujem, že sa pozerám na minimálne 50 kvalitných značiek, chýba mi len Mezcal, ale čo sa dá robiť. Viem, že šikovný barman má takto k dispozícii obrovské množstvo nápojov, ktoré vie a môže pripraviť. Chalani za barom sú v rovnakých rovnošatách, takže si ich na ploche nespletiete s inými zákazníkmi. Napriek tomu, že klub je už plnší, popíjam na stojáka a sledujem výbornú súhru obsluhujúcich ľudí a natešených tanečníkov. Neodradí ich ani množstvo miešaných nápojov, ktoré zákazníkom pripravujú. Práveže to má svoj štýl a súlad. Sú skvelí. Nie, nie som opitý. 

Hoci sa nezvyknem zasedieť, cítim sa tu príjemne a strávim tak v klube niekoľko hodín, ktoré utiekli ako Svijany, ktoré čapujú. Pípa je bokom a tak baru dominuje obrovské zrkadlo, množstvo nápojov a obsluhujúci. Tesne po príchode spoznávam majiteľa, mladý chalan s veľkými ambíciami je tu k dispozícií. Je to skvelé, pretože akonáhle si posťažuje jeden z hudobníkov, že je tam svetla ako na autobusovej stanici, ide na parket a rieši okamžite situáciu. Potom mi venuje pár minút času, aby mohol riešiť inú situáciu. Všetko s úsmevom na tvári, bez známok stresu alebo vyčerpania. Neskôr mi odhaľuje svoje ambície. Nie sú malé, napriek tomu ich môže ľahko dosiahnúť, ak bude takto pokračovať aj naďalej. Nie je to žiaden majster sveta, ale človek s jasnou predstavou, čo vytvára a čo chce dosiahnúť. Klub má obrovský potenciál nielen vzhľadom k polohe, ale aj k všestrannému využitiu. Jediným mínusom je snáď iba schodisko, keďže sa nachádza v pivničných priestoroch a tak nie je možný bezbariérový prístup. Hodilo by sa popracovať aj na facebookovom profile, nech včas vieme, na čo sa môžeme opäť tešiť. 

Nuž na záver len toľko. Oplatí sa ísť, vidieť a zažiť. Klub je vhodný nielen na hudobné akcie, ale aj na usporiadavanie kvízov, výstav, či výchovnovzdelávacích projektov. Verím, že svoju nastavenú latku udržia a časom ju posunú opäť nahor. 

Scroll to Top